Açılım Marka Patent Danışmanlık Hizmetleri ile Ağrı Ürünlerine Patent Tescili Geliyor…

Açılım Marka ve Patent Danışmanlık Hizmetleri tarafından Ağrı’da marka tescili, patent tescil ve coğrafi işaretlemeler konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Ağrı Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda yapılan toplantıda konuşan Ağrı İl Kültür ve Turizm Müdürü Muhsin Bulut Medeniyetin geçiş noktasındaki Ağrı’da marka oluşturan işadamlarının olduğunu belirterek ”Ama daha çok kişisel olan bu güzel çalışmalar kentimizde doğmuş ancak büyük şehirlerde yaşayan işadamlarımız yaptığı bir çalışmadır.” Gayemiz Ağrı kent merkezinde yeni tespitler, belli bir kültürün ürünü coğrafi işaretlemelerin Ağrı ili sınırlarında hayat bulmasıdır.” dedi.

Ağrı İl Kültür ve Turizm Müdürü Muhsin Bulut şunları söyledi:

cografi_isaret_tescili_muhsin_bulut

”Balı, her türlü et yemeği başta Abdigör Köfte, Döneri ve Kavurması hiçbir yerde bulamayacağımız çok özel tatlardır. Keşkeki, tel peyniri, otlu peyniri, keledoşu, murtağası, Ağrı Dağı opsidyeni, Balık Gölü Alabalığı bunlardan sayılacak birkaç ürün ve coğrafi işaretlemedir.

Burada belki güzel bir başlangıç olur diye başlattığımız çalışmada siz değerli işadamlarımızdan bu işinin sonuçlandırılması oldukça önemlidir. Kente yapacağımız güzel hizmetlerin Sağlıklı kayıt altında denetlenebilir bir şekilde olması için bunların denetim altında ve belli bir standarda olması esastır.”

Toplantıda Açılım Marka Patent Tescil Danışmanlık Hizmetleri ise Marka tescili, Patent Tescili ve Coğrafi İşaret uygulamaları hakkında bir sunum yaptı.

agri_marka_cografi_isaret_tescili

Bir önceki yazımız olan Açılım Marka Patent Firması Marka Kent Kars'ta Markalaşma Toplantısı Yaptı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.