Dubai Ekonomik Kalkınma Dairesi (DED)

Dubai’deki en aktif fikri mülkiyet uygulama ajansıdır.

Dubai pazarları üzerindeki maksimum fikri mülkiyet korumasını sağlamak ve sahtecilik tehdidini önlemek için; Dubai Ekonomik Kalkınma Dairesi (DED, Dubai’s Department of Economic Development), herkes için yeni bir online ağ geçidi kurdu ve böylece marka sahiplerine markalarını ücretsiz kaydettirme olanağı sağladı.

Bu platform, marka sahiplerine Dubai’deki hakları için en yüksek düzeyde koruma sağlamaktadır. Dubai Ekonomik Kalkınma Dairesi (DED), Dubai’deki en aktif fikri mülkiyet uygulama ajansıdır ve Dubai Piyasalarında taklit ürünler olup olmadığını kontrol etmek için periyodik olarak pazar araştırması yapan kendi araştırmacılarına sahiptir.

Ayrıca bu platform, marka sahipleri için radikal bir değişim yaratacaktır. Sahte ürünler; tescilli markalardan hiçbir ücret ya da masraf talep edilmeden DED memurlarının gözetimi altında olacaklardır. Kuralları ihlal edenlere karşı resmi şikayette bulunabilmek için hala belge doldurulmalıdır.

Herhangi bir sahteciliğin ele geçirilmesi ya da sahte ürün olduğundan şüphelenilmesi sonrasında, DED vekil firmalara resmi bir şikayette bulunabilmeleri için durumu bildirecektir.
Markayı DED nezdinde kaydettirmek için gerekli olan sadece Birleşmiş Arap Emirliklerine kayıtlı marka tescil belgesi ve vekaletnamenin kopyasıdır.

Bu hizmeti değerli müşterilerimize ücretsiz olarak sunmaya karar verdiğimizi bildirmekten memnuniyet duyuyoruz. Bu doğrultuda ilerlemek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.