Haberler

/Haberler

Açılım Yozgat Bozok Teknopark Marka Patent Eğitimleri

Açılım Yozgat Bozok Teknopark Marka Patent Eğitimleri

Oran Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen eğitimlerin ilki olan ”Marka ve Patent Başvuru’ Açılım Marka ve Patent Vekilimiz olan Huri AĞAR tarafından gerçekleştirildi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dubai Ekonomik Kalkınma Dairesi (DED)

Dubai Ekonomik Kalkınma Dairesi (DED)
Dubai’deki en aktif fikri mülkiyet uygulama ajansıdır.

Dubai pazarları üzerindeki maksimum fikri mülkiyet korumasını sağlamak ve sahtecilik tehdidini önlemek için; Dubai Ekonomik Kalkınma Dairesi (DED, Dubai’s Department of Economic Development), herkes için yeni bir online ağ geçidi kurdu ve böylece marka sahiplerine markalarını ücretsiz kaydettirme olanağı sağladı.

Bu platform, marka sahiplerine Dubai’deki […]

1. Ulusal Üniversiteler Patent Yarışması

,

1. Ulusal Üniversiteler Patent Yarışması

PATENTLE TÜRKİYE

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından ilk defa düzenlenecek olan üniversite öğrencilerine yönelik patent yarışması başlıyor.

Patentle Türkiye sloganı ile başlayacak olan yarışma, üniversitelerde patent konusunda farkındalık oluşturulması, üniversite öğrencilerinin profesyonel meslek hayatında veya akademik çalışmalarda kullanacakları teknik bilgilerle donatılması ve öğrencilerin ülkemizin teknolojik gelişmesinde önemli bir yer tutan buluş faaliyetlerine […]

Sinop İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde Coğrafi İşaretler ile Patent başvurusu ve İşlem Süreçleri Eğitimi verildi

,

Açılım Marka Patent olarak Sinop İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde Coğrafi İşaretler ile Patent başvurusu ve İşlem Süreçleri Eğitimi verildi.

Sinop İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde 17/07/2017-19/07/2017 tarihleri arasında “Coğrafi İşaretler ile Patent başvurusu ve işlem süreçleri” eğitimi gerçekleştirilmiştir.

AÇILIM MARKA & PATENT ortaklarından Marka & Patent Vekilimiz Huri AĞAR,

17/07/2017  tarihinde “Coğrafi İşaretler Tescil Süreçleri , […]

Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Resmi Bültende Yayımlanıyor

,

Coğrafi İşaretler ve Geleneksel Ürün Adları Artık Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bültende Yayımlanıyor…

Daha önce Resmi Gazetede, yerel ve ulusal gazetelerde duyurulan Coğrafi İşaret Başvuruları ile 10 Ocak 2017 tarihinde yürürlüğe giren 6769 Sayılı Sınaî Mülkiyet Kanunu gereğince mevzuatımıza dâhil edilen Geleneksel Ürün Adları aynı kanun gereğince Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün […]

ISIF’17 02-04 Mart 2017 Tarihleri Arasında İstanbul’da Kapılarını Açıyor

,

ISIF’17 02-04 Mart 2017 Tarihleri Arasında İstanbul’da Kapılarını Açıyor

Ülkemizin buluş yapma faaliyetlerinin özendirilmesi, teknolojik gelişimine katkı sağlaması, Ar-Ge ve inovasyon faaliyetlerinin ulusal ve uluslararası katılımcılarla buluşturulması ve üretilen teknik bilginin ticarileştirilerek toplumun yararına sunulması amacıyla kurgulanan ülkemizin tek uluslararası buluş fuarı olan İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’nın ikincisi – ISIF’17 02-04 Mart 2017 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecektir.

23 […]

Sınai Mülkiyet Kanunu Resmi Gazetede Yayınlandı

,

Sınai Mülkiyet Kanunu Resmi Gazetede Yayınlandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda 22 Aralık 2016 tarihinde kabul edilen Sınai Mülkiyet Kanunu 10 Ocak 2017 tarihli ve 29944 sayılı Resmî Gazete yayınlanarak yürürlüğe girdi.

6769 Sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu

Sınai Mülkiyet Kanun Tasarısının 112 İlk Dört Bölümünde Yer Alan 112 Maddesi Kabul Edildi

,

Meclis’te kabul edildi! Hapis ve para cezası geliyor

TBMM Genel Kurulunda, Sınai Mülkiyet Kanun Tasarısı’nın  ilk dört bölümünde yer alan 112 maddesi kabul edildi. Tasarıya göre, marka hakkına tecavüz edenleri hapis ve para cezası bekliyor.

Tasarının kabul edilen maddelerine göre, marka, coğrafi işaret, tasarım, patent, faydalı model ile geleneksel ürün adlarına ilişkin hakların korunması ve bu suretle teknolojik, […]

44. Cenevre Uluslararası Buluş Fuarı

,

Türk Patent Enstitüsü 13-17 Nisan 2016 tarihleri arasında İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenecek 44. Cenevre Uluslararası Buluşlar Fuarına 3 yerli buluşçumuz ve buluşlarıyla katılım sağlıyor.

Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO) himayesinde düzenlenen 40 ülkeden 700 civarında buluşçunun katılacağı fuarda çeşitli alanlarda yüksek teknoloji içeren veya günlük hayata ilişkin pratik çözümler sunan özgün yeni buluşlar buluşçuları […]

Markalaşmada Nasreddin Hoca Kriteri

,

Markalaşmada Nasreddin Hoca Kriteri

Türk Patent Enstitüsü’nce (TPE) hazırlanarak tarafların görüşüne açılan taslak, marka, coğrafi işaret, tasarım ve patent gibi alanlarda önemli değişiklikler getiriyor.

Buna göre TPE, başvuru konusu buluşun milli güvenlik açısından önem taşıdığı kanısına varırsa, başvurunun bir suretini görüş almak üzere gecikmeden Milli Savunma Bakanlığı’na iletecek. Patent başvurusunun gizliliğe tabi olması halinde TPE, durumu başvuru […]

Uzay Terapisi

Kurşun Geçirmez Cam