“internet, Cep telefonları, bilgisayarlar, tabletler, robotlar, motorlar, filtreler, ampul,vs, vs, vs….”

Dünya’ya tanıtılan yeni ve değişik ürünler olup inovasyon terimine örnek buluşlardır.inovasyon_2013_fuari

Yeni ve değişik bir şey yapmak anlamı taşıyan “innovare” sözcüğünden türeyen “inovasyon” günümüzde bilim ve teknolojik alanlarda çok sık karşılaştığımız bir terimdir ve dilimize yerleşmiştir.

İnovasyon yenilenme olarak ifade edilse de buluş ve buluşa dair bir yeniliğin inovatif olarak belirtilebilmesi için ticari faaliyete dönüştürülmesi gerekmektedir.

Ticari değere sahip buluşların sergilenmesi ve buluş sahiplerinin yatırımcılarla bir araya gelmesini sağlamak amacıyla İNOVASYON FUARI’ nın bu yıl 2.si gerçekleştirilmektedir.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜ, TÜBİTAK, KOSGEB, TSE, kalkınma ajansları, teknoparklar ve çeşitli üniversitelerin destekleri ile düzenlenmektedir.

Uluslararası nitelik kazanan İNOVASYON 2013 fuarında yenilikler, geliştirmeler, değişiklikler, modernizasyonlar ile yeni tasarımların sergilendiği fuarda uzun yıllardır ilgili koruma hakları dahilinde yaptığımız çalışmalarımız, sunduğumuz hizmetlerimiz ve tecrübelerimizle AÇILIM MARKA PATENT VE DANIŞMANLIK HİZM. LTD. ŞTİ. olarak yerimizi alıyoruz.

Buluşların ve buluş sahiplerinin haklarının korunması ve ileriye yönelik çalışmalarını sürdürmelerine yön vermek amacıyla gerek Türkiye’de ve gerekse Dünya’da patent koruması, patent tescil, patent tescil hakları, tasarım koruması, tasarım tescili, tasarım tescil hakları, marka koruması, marka tescil, marka tescil hakları hususlarında AÇILIM MARKA PATENT olarak DOĞRU VE GÜVENLİ bilgiye ulaştırmaktayız.

Yeniliklerin yatırımla buluşması ile Türk Bilim ve teknolojisinin Dünya’yla buluşmasına tanık ve dâhil olmanız için sizleri de 24-27 Ekim 2013 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi alanımızda bekliyoruz.

Unutmayın inovasyon konusu buluş, hakları korunduğunda daha da değerlidir.

Bu değerlerin en önemlilerinden biri de patent hakkıdır.

Bir önceki yazımız olan TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜ ile OHIM arasında TMclass projesine katılım çalışmaları tamamlanmıştır. başlıklı makalemizde OHIM TMclass ve TMClass Projesi hakkında bilgiler verilmektedir.