Sayın Müvekkillerimiz, Sayın Marka Sahipleri,

Firmanız adına ulusal ve uluslararası başvuru ve / veya tescili mevcut marka ve markalarınızın kayıtları online olarak görüntülenebilmektedir.

Bu kayıtlarda marka bilgileri yanı sıra firma bilgileriniz; unvan ve adres bilgilerinize ulaşılabilmektedir.marka_sahtekarligi_trademark_publisher_hakkinda

Bu nedenle, daha önce farklı ülke adresleri ile farklı isimlerle ortaya çıkan ve markalarınızın ilan edilmesine ilişkin bir bilgi yazısı içeriği taşıyan ve bu ilan işlemleri için ücret talep eden yazılar tarafınıza ulaşmıştır ve belli dönemlerde bu yazılar tarafınıza tekrar ulaştırılmaktadır.

Daha önceki adı Trademark Publisher olan ve şu an World Patent Trademark Index (WPTI) tarafından gönderildiği görülen yazılarda yüksek miktarlarda ücretler talep edilmektedir. Bu ücretler 1.280.00 TL – 1.440.00 TL ve/veya 1.544.00 Euro olarak karşınıza çıkmaktadır.

Siz Marka Sahipleri ve müvekkillerimizi bu tür yazıların ve bu tür firmaların herhangi bir resmi dayanağı olmadığını, markalarınızla ilgili yasal bir süreç dâhilinde yer almadıklarını tekrar hatırlatmak isteriz.

Bu tip yanıltıcı faks/e-mail ile size gönderilen yazıların Türk Patent Enstitüsü veya Uluslararası Tescil ofisi olan WIPO ‘nun hiçbir şekilde resmi bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Bu tür yazıların tarafınıza ulaşması durumunda herhangi bir ödeme yapılmaması, bu tür yazıların dikkate alınmaması ve mutlaka vekil firmanızla irtibata geçmenizi önemle bildiririz.

Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

Saygılarımızla,

Bir önceki yazımız olan Gümrüklerde Marka Tescil Kontrolü Başlıyor... başlıklı makalemizde Gümrük Beyannamesi, Gümrük Marka Tescil ve Gümrük Marka Tescil İşlemleri hakkında bilgiler verilmektedir.