Barkod Tescil Başvurusu bilindiği üzere ürünlerin üzerlerindeki siyah uzun çizgilerden oluşan numaralanmış kodlardır. Her ürün için gerekli bir işlem olan barkod her işletmeye farklı kod numaraları verilmektedir.barkod_tescili

Barkod Tescil Başvurusu Ürünlerin daha rahat ve yurtdışı pazarı ve iç pazarda daha rahat alımı satımı yapılabilmesi için barkod tescili alan firmalar ürünleri üzerindeki işlemleri rahatlıkla kontrol edebilmektedirler.

Barkod Tescil Başvurusu firmaya özel olarak verildiği gibi bu başvurunuzun yapıldığı tarihten itibaren her yıl barkod üyeliğinizi yenilemeniz gerekmektedir.

Barkod tescili başvurudan yaklaşık üç iş günü içerisinde neticelenir ve belgeniz tarafınıza iletilir.

Almış Olduğunuz Barkod Tescil Başvurusu numarasını buradaki Kontrol Basamağı Hesaplama linkinden Kontrol edebilirsiniz.

Barkod Tescil Başvurusu Barkod Üyelik Aidat İşlemlerine buradaki link den Ulaşabilirsiniz.

Barkod Tescil veya Tescili İçin Gerekli Belgeler ;

1-) Başvuru Formu (Ek-1)

2-) Noterden Onaylanmış Taahhütname (Ek-2)

3-) Faaliyet Belgesi veya Hangi Odaya Kayıtlı ise Sureti

4-) 2015 Yılına Ait Gelir Tablosu Muhasebe Onaylı veya Firma Yeni Kurulmuş ise 2016’a Ait ise Kuruluş Gazetesi Gerekmektedir.

5-) Sisteme Giriş Ücreti Banka Dekontu

Not: TOBB tarafından istenen tüm belgeler veya evraklar ıslak imzalı olmalıdır. ( Fotokopi veya Mail ile Gelen Evraklarla Kesinlikle İşlem Yapılmamaktadır.)

Bir önceki yazımız olan Marka İtiraz Süresi başlıklı makalemizde Marka Başvurusuna İtiraz Süresi, Marka İtiraz İşlemleri ve Marka İtiraz Süresi hakkında bilgiler verilmektedir.