SAYIN  MARKA SAHİPLERİ

BU TÜR YAZILAR POSTA İLE TARAFINIZA ULAŞMAKTADIR.

TÜRK PATENT VE MARKA KURUMU ve  VEKİL FİRMALARINIZ ile HERHANGİ BİR İLİŞKİSİ YOKTUR.

LÜTFEN VEKİLİNİZE SORMADAN HAREKET ETMEYİN ve  BELİRTİLEN ÖDEMEYİ YAPMAYIN.

Sayın Müvekkillerimiz, Sayın Marka Sahipleri,

Firmanız adına ulusal ve uluslararası başvuru ve / veya tescili mevcut marka ve markalarınızın kayıtları online olarak görüntülenebilmektedir.

Bu kayıtlarda marka bilgileri yanı sıra firma bilgileriniz; unvan ve adres bilgilerinize ulaşılabilmektedir.

Bu nedenle, daha önce farklı ülke adresleri ile farklı isimlerle ortaya çıkan ve markalarınızın ilan edilmesine ilişkin bir bilgi yazısı içeriği taşıyan ve bu ilan işlemleri için ücret talep eden yazılar tarafınıza ulaşmıştır ve belli dönemlerde bu yazılar tarafınıza tekrar ulaştırılmaktadır.

Daha önceki adı Trademark Publisher olan ve şu an World Patent Trademark Index (WPTI) tarafından gönderildiği görülen yazılarda yüksek miktarlarda ücretler talep edilmektedir. Bu ücretler 1.490.00 TL – 1.720.00 TL ve/veya 1.744.00 Euro olarak karşınıza çıkmaktadır.

Siz Marka Sahipleri ve müvekkillerimizi bu tür yazıların ve bu tür firmaların herhangi bir resmi dayanağı olmadığını, markalarınızla ilgili yasal bir süreç dâhilinde yer almadıklarını tekrar hatırlatmak isteriz.

Bu tip yanıltıcı faks/e-mail ile size gönderilen yazıların Türk Patent Enstitüsü veya Uluslararası Tescil ofisi olan WIPO ‘nun hiçbir şekilde resmi bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Bu tür yazıların tarafınıza ulaşması durumunda herhangi bir ödeme yapılmaması, bu tür yazıların dikkate alınmaması ve mutlaka vekil firmanızla irtibata geçmenizi önemle bildiririz.

Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

Saygılarımızla,