Doğru seçilmiş bir  Uluslararası Slogan Tescili marka ürün ve hizmetin tüketiciye ulaşmasında en önemli köprüdür. Markası ile tanınan ürün ve hizmet tüketicinin tercihinde etkin rol oynamaktadır.

Ürün ve hizmetin algılanmasını kolaylaştıran ve ürün ve hizmetin kalitesini ortaya koyan marka; ad–soyad, kelime, işaret, kısaltma, rakam, renk, logo ve bunların kombinleri ile oluşturulmaktadır.

Tüketicinin görsel algısına hitap eden “kelime, işaret, rakam, renk ve bunların kombinleri’nin yanı sıra sessel algı, kulakta bıraktığı izlenim de bir marka için önemlidir. Akılda kalıcılığı pekiştirmekte, altını çizmektedir. Bu da doğru slogan tercihi ile olmaktadır.marka_slogan_tescili

Firma öncelikle markasıyla sonra sloganıyla zihinlerde kalıcı olur. Markanın bilinmesi, tanınması, kitlelere ulaşması reklam, tanıtım faaliyetlerinde “SLOGAN” kullanımı ile tüketicinin algısında yer edinmesi kolaylaştırılmakta ve görsel etiketten daha güçlü bir izlenim oluşturmaktadır.

Marka bilinilirliği açısından olmazsa olmaz olarak değerlendirilen SLOGAN, ürün ve hizmetin güçlü yapısını da ortaya koymaktadır.

Sloganlar sadece firmalar tarafından değil, özel ve kamu kuruluşları, üniversiteler, hastaneler, oteller, toplum kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, spor kulüpleri için de büyük önem taşımaktadır.

Markanın gücünü ve etkisini arttıran SLOGAN’lar marka ile ya da ayrı olarak marka tesciline konu olmaktadır. Uluslararası Slogan Marka Tescili olarak tanımlanmaktadır.Marka tescili genel tanımında olduğu şekliyle ayırt edici özellik göstererek ürün ve hizmetlerin birbirinden ayrımını sağlayan sloganlar marka slogan tescili olarak kaydedilmektedir.

Öncelikle, belirlenen sloganın bir başka firma, kişi, kurum tarafından kullanılıp kullanılmadığının tespiti için marka araştırma ve benzerlik sorgulaması yapılması önemlidir. Bu da vekil büro tarafından özel marka programı ile raporlandırılmaktadır.

Orijinal olduğu belirlenen slogan için marka slogan tescil işlemleri başlatılmaktadır. Slogan sahibi yine marka sahibi olacaktır.

Uluslararası Slogan Tescili Ürün ve hizmet gruplarının 45 sınıflık mal listesi dahilinde belirlenecek ve Türk Patent Enstitüsü tarafından ilgili yıl için sınıf sayısına göre belirlenen başvuru ücreti ödemesi yapılarak başvuru online yada elden şeklinde tamamlanmaktadır.

Başvuru tarihi itibariyle başlayan hak sahipliği marka tescilinde olduğu gibi, marka slogan tescilinde de 10 yıl süreli olup, her 10 yılda bir marka slogan sahibi talebi doğrultusunda yenilemeye açıktır.

MARKANIZIN ÜCRETSİZ ARAŞTIRILMASINI İSTİYORSANIZ TIKLAYINIZ...


  Adınız Soyadınız (*)

  Firma Ünvanınız (*)

  Telefon Numaranız (*)

  Faks Numaranız (*)

  E-mail Adresiniz (*)

  Web Siteniz

  Araştırılacak Marka Adı 1 (*)

  Araştırılacak Marka Adı 2

  Araştırılacak Marka Adı 3

  Araştırılacak Marka Adı 4

  Araştırılacak Marka Adı 5

  Markanın Kullanılacağı Mal ve Hizmetler

  Araştırma Sonuçları
  E-Posta İle BildirimFaks İle Bildirim

  Ek Not / Açıklama

  Güvenlik Kodu
  captcha